Kamenná kuchyňská deska

Kamenné kuchyňské desky

Kamenná kuchyňská deska - odolnost a elegance

Pro milovníky přírodních materiálů jsou kamenné kuchyňské desky preferovanou volbou. Kámen je symbolem tvrdosti, odolnosti, je hygienický a dobře snáší i bežně používané chemikálie, se kterými se v kuchyni setkáváme. Často uváděným nedostatkem tohoto materiálu je fakt, že

kamenné kuchyňské desky

jsou na dotyk chladné. I to se však dá řešit například vhodnou povrchovou úpravou a nebo doplněním kamenné desky o topnou spirálu. Po této úpravě má i lesklý kámen příjemnou povrchovou teplotu. Nic však není zadarmo a u kamenných desek to platí dvojnásob.

Kamenné kuchyňské desky můžeme obecně rozdělit do 3 kategorii, a to podle použitého materiálu: přírodní kámen, konglomerovaný kámen a desky z akrylátu.

Přírodní kámen

Luxusní vzhled a nebývalou tvrdost a odolnost nabízí přírodní kámen, který je právě pro své vlastnosti velmi oblíbený. S nimi se ale bohužel pojí také křehkost a z pohledu nákladů i o něco vyšší cena. Za své peníze však budete mít doma v každém směru originální kámen, symbol věčnosti a elegance. Pro kamenné kuchyňské desky se díky svým vlastnostem využívá zejména žula a mramor.

Konglomerovaný kámen

Konglomerovaný kámen je o něco levnější a přitom nabízí lepší vlastnosti. Příkladem mohou být například výrobky pod značkou Technistone nebo Silestone. Stejně jako na přírodním kameni můžete i zde bez obav krájet zeleninu či válet těsto. Navíc jsou tyto kamenné kuchyňské desky pružnější než ty z přírodního kámene a tak na nich můžete třeba i natloukat maso na řízky. Na druhou stranu, proč byste takto "testovali" odolnost vaší konglomerované desky, když můžete použit krajecí podložku?

Kamenné kuchyňské desky - akrylát

Kamenné kuchyňské desky z výše uvedených materiálů mají jednu drobnou nevýhodu. Při větší a členitější ploše (například kuchyně ve tvaru pismene L apod.) se neobejdou bez spár mezi jednotlivými kameny a tedy i bez krycích lišt nebo viditelného lepení. Voda může zatékat i v místě, kde deska přiléhá ke stěně. Jasně, lze to jednoduše vyřešit silikonem. Ale proč, když se můžete obejít zcela bez spár? Ano čtete dobře! Přesně takové možnosti nabízí

kamenná kuchyňská deska

z mletého přírodního kamene spojeného akrylátem.

Tato akrylátová deska z umělého kamene, někdy též trefně nazývaná "kompaktní deska", je dnešním pomyslným Ferrari mezi kuchyňskými deskami. Za výjimečné vlastnosti budete ovšem muset sáhnout hloubějí do kapsy. Kompaktní akrylátová deska patří totiž spíše k dražším materiálům. Na oplátku získáte materiál, který se snadno udržuje a při poškození lze opravit tak, že bude opět jako nová.
NAVŠTIVTE TAKÉ
StejkyBejky.cz